Kumaş

KALİTELİ KUMAŞIN ADRESİ...

1977’de kumaş satarak başlayan yolculuğunda ipek eşarp üretimiyle kalitenin zirvesine ulaşan Aker, bu alanda edindiği deneyimleri diğer kumaşlara da yansıtarak; dünyanın en iyi kumaşlarını üretme hedefini de kısa sürede gerçekleştirir. Fatih’te bir kumaş mağazasında atılan tohum meyvelerini vermiş, hem Aker hem de Türkiye için büyük bir hayal gerçek olmuştur.

Bugün Aker’in Çorlu’daki tesislerinde, son teknoloji ürünü baskı makineleri ile çeşitli kumaşların boya, baskı ve terbiye işlemleri dünya standartlarında yapılmaktadır. 

Her yıl yaz ve kış sezonlarında moda desen ve renklerden oluşan kreasyonlarını müşterilerinin beğenisine sunan Aker'in kumaşları, dünyanın birçok ülkesinde bir çok önemli dünya markasının ürünlerinde kullanılır hale geldi. 

Kumaş alanındaki başarısı, Aker’in dünya çapında sadece en önemli kumaş markalarının davet edildiği Premiere Vision fuarına davet edilmesini sağladı. 

Kumaş satan bir mağaza olarak yola çıkan Aker, bugün ürettiği kaliteli kumaşları dünyanın dört bir yanına satan prestijli bir marka haline geldi.