Fabrika

ÇEVRE VE İNSAN SAĞLIĞINA DUYARLI ÜRETİM

1996 yılından bu yana Çorlu’daki tesislerinde gerçekleştirdiği kumaş ve ipek eşarp üretimine sürekli yatırım yapmaya devam eden Aker, üretimin her aşamasında kalitesini artırmaya devam ediyor. Bunun sonucu olarak 25.000 m2’si kapalı olmak üzere 51.000 m2’lik alanda kurulan fabrikasında aylık 100 bin metre ipek eşarp ve 900 bin metre de fantazi kumaş ve polyester üretimiyle erişilmesi güç bir başarı yakalanmış durumda. 

Son teknoloji baskı ve boya makineleri ile ipek dışında, örme ve dokuma; polyamid, akrilik, viskon, pamuk gibi kumaşların her türlü boya ve terbiye işlemleri de bu tesislerde yapılabilmekte.

Teknolojinin bütün imkânlarını kullanarak gerçekleştirdiği AR-GE çalışmaları sayesinde, nanoteknoloji ile su geçirmeyen ve leke tutmayan kumaş ve eşarplar üreterek, yıllarca kullanılabilecek kalitede ürünler üretiyor.

Fabrikamız ISO-9001 entegre kalite yönetim sistemi, ISO-14001 çevre yönetim sistemi, OHSAS-18001 iş sağlığı ve güvenliği sistemi ve OEKO-TEX STANDART 100 mamül ürün analiz sertifikasyonlarına sahiptir. 

Aker, dünyayı güzelleştirirken sadece eşarp ve kumaşlarıyla değil; üretimi esnasında da geleceğimizi korumak adına fabrikalarında uluslararası normlara dikkat edip, geri dönüşüm ve verimliliği artırmak için atık su ve baca gazı salınımını üst düzey kontrol altında tutuyor. Tüm bu çabaların sonucunda tasarruflu enerji ve kaynak kullanımıyla hem günümüze hem de geleceğe örnek olacak tesislerden birine sahip olmaktan dolayı gurur duyuyor.